Yaşama konfor ve sağlık katan
formlar üretiyoruz
DETAYLI BİLGİ
İnovasyonlarımız ile mobilyadan otomotive pek çok sektördeyiz
DETAYLI BİLGİ
Sağlıklı yaşamınızın destekleyicisi ürünleri, üstün teknolojimiz ile üretiyoruz
DETAYLI BİLGİ

Bizi Tanıyın

Erciyes Anadolu Holding’in kimya seköründeki öncü markası Form Sünger, 2002 yılının şubat ayında faaliyetlerine başlamıştır.

Kaliteli üretim ve hizmet anlayışıyla kısa zamanda tüm dünyada bilinen ve tercih edilen bir marka haline gelen Form Sünger, geleceğe yönelik yatırımlarla günden güne büyüyerek bugün sektörünün önde gelen markaları arasında yer almaktadır.

Yıllık Üretim Kapasitesi

Toplam Çalışan Sayısı

İhracat Yapılan Ülke

ton

Yıllık Tüketilen Ham madde

Tanıtım Filmini İzle

Ürünler

Sadece sünger değil, yaşama keyif, doğallık ve sağlık katacak formlar üretiyoruz.

Sektörler

Ürettiklerimizi inovatif bakış açısı ve doğru yeteneklere sahip çalışanlar ile birbirinden farklı birçok sektöre sunuyoruz.

Otomotiv

Güneşlik, kapı içi uygulamaları, ağır vasıta araçların şoför yatağı, oto kılıfı, kolçak, çocuk koltuğu gibi çok çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Flexi, Dura, HR, Lamina, Flaret ürünlerimiz bu sektörde başı çekmektedir.

Tekstil

Tüm tekstil, ayakkabı ve çanta ürünlerinde destek sağlayıcı yardımcı malzeme olarak sünger kullanılmaktadır. Kullanım alanları tek kullanımlık otel terlikleri, Vatka süngeri, bayan iç çamaşırlarında, ayakkabı ve çantada deri ve kumaş altı uygulamalarıdır. Optik, Lamina, Visco, Dura süngerler başı çekmektedir.

Medikal

Mekanizmalı ve düz hasta yataklarında, hastane ekipmanlarında (sedye, tekerlekli sandalye, muayene koltuğu, vb.), hastanın iyileşme döneminde ve tedavi sürecine yardımcı olacak reflü yastığı, boyun yastığı, hemoroit yastığı gibi konfor ürünlerinde kullanım alanı vardır. Visco, Soft, Flexi, Healthy ürünlerimiz başta olmak üzere talebe göre çeşitli sünger uygulamaları yapılmaktadır.

Endüstriyel

İzolasyon süngeri (piramit sünger,akustik sünger) ses yalıtımı ve dekorasyon amaçlı olarak çeşitli dansite, renk ve şekillerde kullanımları mevcuttur. Ambalaj süngerleri özellikle seramik, cam, kozmetik ve kuyumculuk sektörlerinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır, ürünlerin müşterilere sunumunda ve sevkiyat noktalarında hasar görmesi engellenmiş olunur. Dura ve Flexi süngerler kullanılabilir.

Uyku

Kapitone, takoz ve dolgu malzemesi olarak uyku sektöründe yatak üretiminde kullanım alanı vardır. Kapitonede Soft, Hypersoft, Visco; takozda Dura, Medium ve dolguda konfor algısına göre Visco, Soft, Flexi, Hypersoft, HR süngerler başlıca süngerlerdir.

Mobilya

Farklı sünger sınıflarının değişkenliği tasarımcılara yeni fikirler geliştirmede ve özel tasarım çalışmaları üretmekte sonsuz özgürlük sağlar. Doğru sünger tasarımcıların hafif, lüks fakat dayanıklı oturumlar üretmesine imkân verir. Sünger bitmiş mobilyanın son tarzında büyük rol oynar. Soft, Flexi, Hr, Hypersoft, Dura süngerlerimiz bu sektöre hitap eden başlıca süngerlerdir.

Üretim Teknolojileri

Ürettiklerimizi inovatif bakış açısı ve doğru yeteneklere sahip çalışanlar ile birbirinden farklı birçok sektöre sunuyoruz. Form Sünger sahip olduğu son teknoloji makine parkuru ve bilgi birikimiyle müşterilerine en üst düzeyde ürün tedariği sağlamaktadır.

İHRACAT

Kaliteli üretim
anlayışıyla 5 kıtada
100'e yakın ülkede

tercih edilen bir markayız.

Kayseri OSB Form Sünger A.Ş.

Organize Sanayi Bölgesi 8. Cadde No: 60 38070 Kayseri / Türkiye

Tel: (352) 322 10 20Faks: (352) 322 10 31

E-Posta: iletisim@formsunger.com.tr

HARİTADA GÖSTER

İncesu Form Sünger A.Ş.

Kayseri Niğde İncesu Karayolu 27.km No:3 İncesu OSB /Kayseri

Tel: (352) 333 10 20Faks: (352) 333 10 28

E-Posta: iletisim@formsunger.com.tr

HARİTADA GÖSTER